تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - فلسفه اهدای جوایز رنگین به مخالفان نظام جمهوری اسلامی
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری

روح الله ا‍ژدری

 دنیای غرب و دشمنان نظام جمهوری ا سلامی بعد از امتحانات مختلف در عرصه جنگ سخت برای براندازی جمهوری  اسلامی که با هوشیاری ملت و مسوولان و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها با شکست مواجه شده است، میدان مبارزه بر اندازانه خود را در عرصه جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داده اند.

در طول سال های بعد از جنگ تحمیلی با صرف بودجه های کلان تلاش نموده اند تا مخالفان جمهوری اسلامی  را تقویت نموده و موضوعاتی همچون حقوق بشر، آزادی، دموکراسی را

بهانه ای برای حمله به نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دهند. واژه هایی که مفهوم واقعی خود را در غرب از دست داده اند، ابزار تهاجم دشمنان به جمهوری  اسلامی شده است. در داخل و در میان مخالفان جمهوری اسلامی کسانی با تمسک به همین واژه ها به عنوان بازوان اجرای سیاست جنگ نرم دشمن عمل کرده اند و مزد خود را هم از اربابان مستکبر دریافت داشته اند،جوایز رنگین و چندین هزار دلاری دستمزدی است که به خاطر خدمت به منافع دشمنان ملت ایران توسط بعضی افراد معلول الحال دریافت

می شود. قطعاً دشمنان نظام جمهوری اسلامی در پس اهدای چنین جوایزی اهدافی را دنبال

می کنند که در سخن بعضی از غربیان می توان آن را دریافت.

کنت تیمرمن یکی از مسوولین سازمان  اطلاعات وا منیت آمریکا CIA و مدیر اجرایی «بنیاد دموکراسی برای ایران» می گوید:

«اهدای جوایز بین المللی به مخالفان جمهوری اسلامی ایران  می تواند القاء کننده بی توجهی ایران به موضوعی باشد که جایزه آن به مخالفان این رژیم تعلق گرفته است».

ادوارد هرمان یکی از منتقدین سیاست سلطه جویانه آ مریکا طی مقاله ای با اشاره به دهها نمونه مستند می نویسد:

«جوایز بین المللی در کنار سازمان های

بین المللی و معاهدات بین المللی از جمله ابزارهای بسط سلطه آمریکا و وارد کردن تعداد هر چه بیشتر از افراد به جرگه کسانی است که برای دفاع از سلطه آمریکا خود را متعهد

می دانند.»

این جوایز رنگین با عناوین صلح، حقوق بشر، آزادی بیان، آزادی مطبوعات و غیره به مخالفان جمهوری اسلامی با اهداف ذیل اعطا می شود:

1ـ برجسته کردن موضوع نقش حقوق بشر و آزادی و دموکراسی توسط نظام جمهوری اسلامی

با این کار می خواهند نظام جمهوری اسلامی را به عنوان یک نظام ضد حقوق بشر و آزادی و دموکراسی به افکار عمومی جهان معرفی نمایند تا بتوانند فشارهای سیاسی و اقتصادی خود را به نظام جمهوری اسلامی توجیه کنند.

2 ـ این جوایز پاداش خوش خدمتی افراد فعال بر ضد جمهوری اسلامی است که در جهت بسط سلطه آمریکا در ایران فعالیت می نمایند وقطعاً ارباب از خوش خدمتی نوکر خود تقدیر می کند.

3ـ این جوایز برای افراد فعال بر ضد نظام اسلامی حاشیه امنی بوجود می آورد تا در عرصه جهانی به عنوان افراد نخبه و برتر و مشهور معرفی شده و در صورت برخورد نظام جمهوری اسلامی افکار عمومی جهان آ نان را مورد حمایت قرار دهد.

افراد زیادی در طول سال های بعد از انقلاب اسلامی چنین جوایزی را دریافت کرده اند که هم افراد فعال در عرصه هنر سینما و داستان و هم فعال در عرصه سیاست در میان آنان بوده است و البته نقطه مشترک همه آنان فعالیت بر علیه نظام جمهوری اسلامی می باشد.

انتخاب فیلم هایی که فقط  تصویر سیاهی از جامعه ایران به جهانیان نشان می دادند و یا ترویج کننده تفکر لیبرالیسم و امانیسم در جامعه ایران بودند در جشنواره های متعدد، آغاز اولین اعطا جوایز به مخالفان سیاسی و عقیدتی نظام جمهوری اسلامی بود که سعی داشتند جامعه اسلامی در سایه حکومت وولایت فقیه را سیاه ، فاسد و فقیر جلوه دهند.

محسن مخملباف و عباس کیا رستمی و... از جمله کارگردانهایی بودند که در این عرصه فعال بوده و جوایزی را هم دریافت نموده اند.

شیرین عبادی یکی دیگر از دریافت کنندگان جوایز جهانی صلح نوبل بود انتخاب او فقط برای برجسته کردن نقض حقوق بشر در ایران انجام پذیرفت و انتخاب او کاملا سیاسی و در پناه حمایت بنیادهای صهیونیستی و ضد انقلابیون وابسته به غرب صورت گرفت. شیرین عبادی از مهره های فرهنگی رژیم پهلوی به شمار می رود و در جریان جنگ تحمیلی مقالات متعددی بر علیه رزمندگان اسلام نگاشته و جمهوری اسلامی را متهم به اعزام کودکان به جبهه نموده است. بنیاد نوبل علت انتخاب شیرین عبادی را فعالیت ایشان در زمینه حقوق بشر و حمایت از حقوق کودکان اعلام کرده است.

بنظر می رسد حمایت بنیادها و مراکزی که این جوایز را اهدا می نمایند بعد از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و شکست انقلاب مخملین در ایران سرعت و کثرت بیشتری گرفته است. به طور مثال بعد از شکست جنبش مخملین در ایران افراد ذیل برنده جوایز اعلام شده اند.

1ـ داریوش شایگان از کارگزاران رژیم پهلوی برنده جایزه «گفتگوی جهانی»

2ـ سیدمحمد خاتمی رییس جمهور سابق ایران برنده جایزه «گفتگوی جهانی»

3ـ عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و مدافع به اصطلاح حقوق بشر برنده جایزه حقوق بشر نورنبرگ

4- محسن مخملباف «كارگردان» برنده جایزه جشنواره فیلم حقوق بشر نورنبرگ

5 ـ شادی صدر برنده جایزه لاله حقوق بشر

6ـ آرش سیگارچی برنده جایزه! حقوق بشر هلمن ـ همت

7 ـ ژیلا بنی یعقوب روزنامه نگار و از متهمین بازداشت شده اغتشاشات بعد از انتخابات ریاست جمهوری برنده جایزه جهانی آزادی بیان در کانادا

8ـ عمادالدین باقی فعال به اصطلاح مدافع حقوق زندانیان سیاسی برنده جایزه حقوق بشر مارتین آنالز در فرانسه

در این میان جالبترین جایزه، جایزه «گفتگوی جهانی» است که به طور مشترک به داریوش شایگان و سیدمحمد خاتمی تعلق گرفته است. این جایزه توسط بنیادی اهدا می شود که در کشور دانمارک قرار دارد. این کشور سابقه خصومت آمیزی با اسلام و پیامبر اکرم (ص) با چاپ کاریکاتورهای موهن در پرونده خود دارد. مسابقه داریوش شایگان چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن در ضدیت با اسلام و نظام جمهوری اسلامی روشن است و ایشان سال ها در خدمت سلطه آمریکایی بوده است. اما این سوال در ذهن نقش می بندد که قرابت سیدمحمد خاتمی با داریوش شایگان در چیست؟ سیدمحمد خاتمی دو دوره سابقه ریاست جمهوری در ایران چه عملکردی دارد که مستحق دریافت جایزه از یک بنیاد صهیونیستی متعلق به یک کشور معاند با اسلام شده است؟

متاسفانه نقش سیدمحمد خاتمی در طول دوران ریاست جمهوری در لیبرالیزه کردن جامعه ایران و اتخاذ سیاست نرم در مقابل غرب انکارناپذیر است . همچنین نقش ایشان در حوادث قبل حین و بعد از انتخابات ریاست جمهوری غیر قابل انکار و مورد تایید و حمایت غربیان و ضد انقلابیون بوده است. خاتمی به همین دلیل همیشه مورد توجه غربیان بوده و انتظار می رفت روزی مورد تفقد قرار گیرد.البته اعطای جایزه مشترک بایک معاند با نظام جمهوری اسلامی به سیدمحمد خاتمی

می تواند اهداف جدیدی نیز داشته باشد که قطعاً با قضایای بعد از انتخابات ریاست جمهوری نامربوط نیست و یک نوع حمایت علنی از معاندت ایشان با ولایت فقیه است و دشمنان سعی دارند او را به دشمنان تابلودار و معارض با جمهوری  اسلامی پیوند دهند.

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 آذر 1388 08:48 ب.ظ
دیگه از شنیدن و خوندن این جور مقالات زیاد ناراحت نمی شم، عادت کردم و باهاش کنار اومدم فقط ...

بی خیال
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :