تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - پرتوی از اندیشه های انسانی مغرب زمین(2)
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری

تولستوی

((هر کس در زندگی خود در صورتی به انجام کاری موفق می شود که آن کار را بجای خود مفید و مهم شناخته باشد.)) (رستاخیز ترجمه علی اضغر حکمت ص 358)

شکسپیر

((مراقب و مواظب دیو پست باش . از پدر و مادرت فرمانبرداری کن .با شرافت مندی قول و گفتار خودرا حفظ کن. سوگند مخور . با نامزد و زن عقدی دیگران همبستر مشو . مهر دل خود را به لباسهای فاخر متوجه مساز .))(لیر شاه ص 194)

شکسپیر

((همانگونه که آدمی از خداوند رحیم استرحام میکند خود رحم پیشه کند تا مستحق رحم شود .)) (پنج حکایت 19

شکسپیر

((آیا ادمی در دهان خود شربتی میریزد که عقل او را تباه سازد؟ای مایع پلید!و ای جوهر سیال! بیهوده نامت را باده نهاده اند. اگر تورا نامی باید که بدانت ستایند همانا که باید شیطانت لقب کنند.))(پنج حکایت جلد 2 ص 47)

بالزاک

((آزادی مطلق ملت ها را به خود کشی سوق میدهد.)) (چرم ساغری ص176)

بالزاک

((زنهای خود فروشی که زندگیشان به امتحان کردن لباسهای ابریشم کشمیر میگذردو در نقش جا رختی مد را بازی میکنند فداکاری ندارند . بلکه خود نیز همان را طلب میکنند ودر عشق لذت فرمان دادن را میبینند نه فرمان بردن را .))(چرم ساغری ص141)

بالزاک

(( مردی که آینده زیبایی برای خود پیش بینی میکند در زندکی سراسر فقر خود مانند بیگناهی که به پای چوبه دار میرود قدم بر میدارد و به هیچ وجه شرمنده نیست.))(چرم ساغری ص143)

بالزاک

((در واقع در زن جوانی که هنوز قلبی صاف و بی آلایش دارد عشق آن پاک و غفیفانه است. احساسات مادری هم مطیع ندای حجب وحیا است. آیا همین حجب و حیا سراسر هستی زن نیست.))(زن سی ساله ص84)

بالزاک

((همین ناله طبیعت و ناله عشق است که زنان بی اعتقاد به مبادی مذهب را به ورطه فساد می افکند.))(زن سی ساله ص116)

بالزاک

((زهد وتقوا برای زنان فضیلتی است که تنها زنان میتوانند به یکدیگر انتقال دهند.))(زن سی ساله ص136)

بالزاک

زنان را از قید آزاد کردن به منزله فاسد کردن آنهاست .وقتی به شخص بیگانه ای اجازه داده شد که در حریم مقدس خانواده قدم گذارد آیا معنایش این نیست که انسان همه چیزش را در اختیارش میگذارد؟))(زن سی ساله ص169)

بالزاک

((ثروتمندان به ما تعلق ندارند مگر آن موقع که در رنج و عذاب باشند. رنجهای زنی شوهر دار که جوان و زیبا و ثروتمند باشد ونه بچه ای از دست داده و نه خویشاوندی به خوبی میتوان حدس زد . این رنجها معلول جراحاتی است که فقط مذهب میتواند آنرا التیام بخشد خانم روح شما در خطر است ))( زن سی ساله ص135)

داستایوسکی

((انسان بدبخت است چون  نمیداند که خوش بخت است)) (تسخیر شدگان جلد اول ص 227)

داستایوسکی

((انسان بدون کار بدون قانون و بدون  تمام چیزهایی که به خاصه متعلق به اوست دیگر انسان نیست و تباه میشود و دوباره به صورت حیوانی در می آید.))(خاطرات مردگان ص18)

داستایوسکی

((ای مردم ظاهر بین چه چیز شما را از درک و فهم باز میدارد . آیا میدانیدکه بشریت هنوز میتواند از انگلیسی هاو آلمانیها ومخصوصا روسها چشم بپوشدو میتواند بدون علم و نان به حیات ادامه دهد. اما بدون وجود کمال و جمال هستی اش پوچ و بی معنا خواهد بود.و دیگر بر روی زمین وظیفه ای ندارد که انجام دهد؟همه راز تاریخ در این نکته نهفته است . شما که مسخره میکنید آیا میدانیدکه خود علم هر یک لحظه بدون وجود کمال و جمال نمی تواند به زندگی خود ادامه دهد.اگر کمال و جمال نباشد علم به پستی و رذالت میگرایدوشما نمی توانید یک میخ اختراع کنید))( تسخیر شدگان ٌجلد دوم ص 545)

داستا یوسکی

((فداکاری ارادی با شعورکامل و آزاد از هر گونه اجبار و قید فدا کردن خویش به نفع همگان به عقیده من علامت و نشانه رشد کامل شخصیت و تسلط کامل بر نفس خویش است.))(تسخیر شدگان جلد دوم ص774)

داستایوسکی

((کار کردن به مراتب از انگل دیگران بودن بهتر است)) (آزردگان جلد اول ص67)

داستا یوسکی

((من این نکته را در یافته ام که بی رنج گنج میسر نمیشود و به همین دلیل کار میکنم ودر پرتوی کار حتی المقدور از زندگی بهره مند میشوم)) ( آزردگان جلد دوم ص165)

داستا یوسکی

((فکر انسانی چنانچه همگان گمان میبرند عامل اساسی در زندگی نیست بلکه خوی و قلب که فکر را اداره می کند قابل اهمیت است)) (آزردگان جلد سوم ص242)

ویکتور هوگو

(( هرگز نه از دزدان بترسیم نه از آدمکشان  اینها خطرات بیرونی اند . خطرات کوچکند. از خودمان بترسیم دزدان واقعی فتواهای بی دلیل ما هستند آدمکشان واقعی نادرستی های ماست. مهالک بزرگ در درون ماست.))--(بینوایان جلد اول ص 200)

ویکتور هوگو

((شهر ها مردمی درنده ببار میاورند زیرا که اشخاص فاسد میپرورانند. کوه ودریاو جنگل مردمی وحشی تربیت میکنند. جنبه توحش را در آنها توسعه میدهند بی آنکه جنبه انسانیشان را تباه سازند.)) (بینوایان جلد اول ص260)

ویکتور هوگو

(( چه چیز ناگواری است که آدمی آدرس جان خود را نداند.)) (بینوایان جلد دوم ص272)

ویکتور هوگو

(( یک فکر ثابت یا به دیوانگی منجر میشود یا به قهر مانی )) (نودسه ص294)

ویکتور هوگو

((عشق یک تنفس آسمانی از هوای بهشت است.)) (بینوایان جلد دوم ص272)

ویکتور هوگو

(( بهشت ثروتمندان روی جهنم فقرا بنا شده است.)) (مردی که میخندد جلد دوم ص28)

تولستوی

(( بالت که در آن زنان نیم عریان حرکات شهوت انگیز انجام میدهند وبه انواع حرکات شهوی بهم میپیچند صرفا یک نمایش خلاف اخلاق است.)) (هنر چیستص166)

تولستوی

((کافی است همه آن داستانهایی راکه توصیفات شهوت انگیز عشق را تشریح میکنند چه آنها که بسیار لطیفند و هم آنها که بسیار مستهجن هستند و ادبیات اجتماع ما آکنده از آنهاست تمام آن تصاویر و مجسمه هایی که بدن برهنه زن را نشان میدهد وتمام آن زشتیها و پلیدی ها یی که در عکسها و آگهی ها آورده میشود بیاد آوریم.کافی است همه آن اوپراها اوپرتها تصنیف ها و آوازهای عاشقانه شهوانی و هرزه ای راکه جهان ما از آنها مشحون است بخاطر آوریم تا بی اختیار به این فکر افتیم که هنر موجود تنها یک هدف مشخص دارد و آن اشاعه فسق و     هرزگی تا آخرین حد امکانست.)) ( هنر چیست ص255)

تولستوی

((شعور دینی عصر ما که عبارت از شناختن هدف زندگی عمومی و انفرادی در اتحاد انسانها است بقدر کافی روشن شده است. فقط لازم است مردم عصر ما فرضیه مجعول زیبایی راکه بر طبق آن لذت هذف هنرشناخته شده است  بدور اندازند تا شعور دینی ما خود به خود راهنمای هنر روزگار ما گردد.)) (هنر چیست ص261)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : اندیشه های انسانی غرب، غرب شناسی، گفتار بزرگان مغرب زمین، فرهنگ غربی، فرهنگ مشترک بشری،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :