تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - پیش‌بینی رهبر حکیم‌انقلاب درباره تحولات‌خاورمیانه و مصر
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی دوم تیر ماه سال جاری در در دیدار اعضاى بسیجى هیئت علمى دانشگاه‌ها، شرایط جدید منطقه را پیش‌بینی کردند و فرمودند: «اگر من بخواهم آن لبّ تلقى و برداشت خودم را به شما عرض بكنم - كه شاید در یك مجال كوتاه، برایش استدلال هم نشود ارائه كرد؛ البته مستدل است، منتها شاید دردو كلمه نشود استدلالى برایش بیان كرد - این است كه مراكز استكبارى جهانى درمقابله‌ى با حركت اسلامى كه نماد واقعى‌اش جمهورى اسلامى است، "دارند آخرین تلاشهاى خودشان را میكنند". در بسیارى از عرصه‌ها تلاشهایشان و تدابیرشان "به بن‌بست خورده و كار از دستشان در رفته" است. این كمربندى كه اینها بر دور مسائل جهانى كشیده بودند و حیطه‌بندى‌اى كه كرده بودند، در حساس‌ترین نقاط روى زمین یعنى خاورمیانه، این كمربند پاره شده - یا سست شده، حداقلش این است؛ ولى به نظرمن پاره شده - و از دستشان در رفته است.

خدا مرحوم آ شیخ حسین لنكرانى، روحانى سیاسىِ كهنه‌كار قدیمى را رحمت كند.ایشان سالهاى 53 و 54 یا شاید هم زودتر - سالهاى اواخر دهه‌ى چهل - وضعیت رژیم طاغوت را تشبیه میكرد به كسى كه روى یك گنبدى رفته و یك دستمال ابریشمى هم دستش است كه توى آن پر از گردوست؛ و گوشه‌ى این دستمال وا شده، و گردوها همین طور دارد میریزد؛ این میخواهد این گردو را بگیرد، یك گردو از آن طرف مى‌افتد، یك گردوى دیگر، یك گردوى دیگر، خودش هم روى گنبد است! بالاخره آدم روى زمین صاف، باز میتواند گردوها را هر جور هست جمع كند.

به نظر من امروز نظام سلطه در مواجهه‌ى با حركت اسلامى یك چنین حالتى دارد. جاپایش محكم نیست؛ زیرا بسیارى از شگردهاى تبلیغاتىِ استواربنیانِ قدیمىِ اینها براى مردم دنیا رو شده است. امروز در جامعه‌ى آمریكا، خشم عمیق از حضور قدرتمند لابى صهیونیستى بتدریج دارد توسعه پیدا میكند. این نارضائى در بین مردم آمریكا - كه مركز تحرك صهیونیستها و قدرتمندان صهیونیستى و سرمایه‌داران صهیونیست است - بتدریج دارد به وجود مى‌آید؛ البته رژیم حاكم در آمریكا بر مردم بسیار سخت میگیرند - یك نوع خاص سختگیرى - و آنچنان اینها را مشغول زندگى و گرفتار زندگى میكنند كه فرصت سر خاراندن ندارند؛ در عین حال این حالت دارد به وجود مى‌آید. *این اطلاعات موثق ماست. * در كشورهاى اروپائى هم به یك نحو دیگر. كشورهاى اسلامى كه معلوم است. *كشورهاى خاورمیانه كه معلوم است. *ملتها حالت نفرت - و بعضاً بغض - نسبت به رژیم ایالات متحده و مجموعه‌ى سلطه در دنیا دارند. این را هم نمیتوانند جمع كنند؛ هى تلاش میكنند، اما نمیتوانند جمع كنند


ایشان سال گذشته در دیدار با گروه‌های مبارز فلسطینی، به تحولات منطقه و مساله فلسطین اشاره كردند و فرمودند: «شكى نیست كه بر اساس حقایقى كه خداى متعال تقدیر كرده است، خاورمیانه‌ى جدید شكل خواهد گرفت و این خاورمیانه، خاورمیانه‌ى اسلام خواهد بود».

به بهانه‌ی «اتفاقات اخیر در كشور مصر»، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت ‌آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، در ویژه‌نامه‌ای به بررسی تحولات اخیر در كشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه می‌پردازد.

در اولین بخش از این ویژه‌نامه، گزیده‌ای از سخنان معظم‌له درباره ملت و دولت مصر در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد:

 

مسلمانان در عزلت بودند

 

در آفریقا، در آسیا و در خاور میانه، چقدر كشورهاى اسلامى وجود دارد كه در آنها نظامهایى رفت و نظامهاى دیگرى آمد؛ اما همه جا مسلمانان در انزوا و عزلت بودند. مثلا كشورى مثل عراق، رژیم سلطنتى داشت. رژیم سلطنتى رفت، رژیم دیگرى بر سر كار آمد. آن هم رفت، عده دیگرى آمدند. بعد آنها رفتند، یك عده‌ى دیگر جایشان را گرفتند. باز آن عده رفتند و عده دیگرى آمدند. تا این‌كه نوبت به بعثیها رسید. در تمام این نقل و انتقالها، كسانى كه جایشان خالى بود، مسلمانان بودند. اكثریت قاطع مردم عراق، مسلمانند؛ اما در تحولات مذكور، اصلا خبرى از حضور آنها نبود! یا فرض بفرمایید در كشور مصر - البته آن‌جا، جمعیتى به نام «اخوان المسلمین» بود - تحولى شد و رژیم سلطنتى از بین رفت. با از میان رفتن رژیم سلطنتى، رژیم جمهورى و انقلابى بر سر كار آمد كه چهره‌ى شاخصش «عبدالناصر» بود. بعد، عبدالناصر مرد، دیگرى آمد. بعد او رفت، دیگرى آمد. در تمام این مدت - البته تا قبل از پیروزى انقلاب اسلامى - همه‌ى تحولات، بركنار از جریان اسلامى و عناصر اسلامى بود. اصلا عناصر اسلامى، كاره‌اى نبودند. در همان انقلاب اول مصر هم، عناصر اسلامى مؤثر بودند؛ اما به مجرد این‌كه حكومت جدید تشكیل شد، كنارشان زدند. بعضى را به زندان افكندند، بعضى را كشتند و بعضى را از صحنه خارج كردند. این‌جا هم اسلام، حضورى نداشت.
بیانات در خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى سوم رمضان 1415، 14/11/1373

مثل همان فریادى كه ملت ایران كشید...

در كشور مصر، یك عده جوان مسلمان، یك عده مردم مسلمان، مى‌ایستند و شعار اسلامى مى‌دهند و هیچ ارتباطى هم برحسب ارتباطات معمولى انسانى، بین آنها و مردم ما نیست. اما به قدرى شعارهاى آنها به شعارهاى ما نزدیك است، كه رئیس جمهور بدبخت روسیاهشان مى‌گوید «اینها از طرف ایران تحریك شده‌اند!» ما چه ارتباطى با آنها داریم؟ آنها مسلمانند. خود آنها شعار قرآن مى‌دهند. خود آنها هستند كه احساس مى‌كنند باید در راه خدا حرف بزنند، فریاد بكشند و حركت كنند؛ مثل همان فریادى كه ملت ایران در دوران طاغوت علیه آمریكا و علیه استكبار و استبداد جهانى كشید و باز هم مى‌كشد.
بیانات در دیدار فرماندهان «بسیج» سراسر كشور 27/08/1371

برای استكبار، شیعه و سنی فرقی نمی‌كند

او كه با اصل اسلام دشمن است، در خصومت، برایش شیعه و سنى فرقى نمى‌كند. دیدیم كه استكبار چگونه روى انقلابیون سنى در فلسطین و مصر فشار مى‌آورد. اینها كه شیعه‌ى دوازده امامى نیستند. همه‌ى اینها برادران اهل سنت ما هستند. مى‌بینید كه چه فشارى روى اینها مى‌آورند. براى استكبار كه فرقى نمى‌كند. اما او كه با اسلام و شعب اسلام و ملت اسلام - از هر شكلش - مخالف است، حالا در موضع یكى از این فرقه‌ها قرار مى‌گیرد و علیه یك فرقه‌ى دیگر تلاش مى‌نماید و پول خرج مى‌كند. ما باید هوشیار باشیم.
سخنرانى در دیدار با گروهى از روحانیون 05/10/1368

شكنجه‌ی گروه‌های مسلمان در مصر

گروههاى مسلمانى كه براى دفاع از اسلام قیام مى‌كنند، به‌وسیله‌ى سردمداران آن كشورها به راحتى زیر فشار و شكنجه و زندان قرار مى‌گیرند و قدرتهاى جهانى هم از اینها - یعنى از دولتها - حمایت مى‌كنند. مصر، امروز این گونه است. بسیارى از كشورهاى دیگر در دنیا همین گونه‌اند.
سخنرانى در دیدار با جمع كثیرى از جانبازان، خانواده‌هاى معظم شهدا، اسرا، 24/08/1368

حمایت آمریكا از حكومت وابسته‌ی مصر

در مصر روشنفكرترین نسلهاى مسلمان، مورد تعقیب خشن و خشم‌آلود رژیم فاسد و نالایق آن كشور قرار مى‌گیرند، و حكومت وابسته و حقیر آن كشور بزرگ مورد تشویق و كمك مالى و امنیّتى آمریكا قرار مى‌گیرد.
پیام به حجاج بیت‌الله الحرام 28/02/1372

مردم مصر، محب اهل بیتند

امروز، در كشور مصر، مسجد «رأس الحسین» آن‌جا كه خیال مى‌كنند سر مقدس آن بزرگوار مدفون است محل تجمع عواطف مردم محب‌ اهل بیت مصر است. ملت مصر، ملت خوبى است. كار به رژیم و دولت آن كشور نداریم. ملت محب اهل بیت است.
بیانات در جمع علما، طلاب و روحانیان، در آستانه‌ى ماه «محرم» 26/03/1372

 

 

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : جنبش مردم مصر،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 5 تیر 1390 11:47 ق.ظ
خاورمیانه جدید براساس اسلام برقرار خواهد شد
یکشنبه 29 خرداد 1390 01:28 ق.ظ
سلام دوست عزیز
از آشنایی با وبلاگ شما خوشحال شدم
با اجازه آدرس شما رو در وبلاگ حرفهایی برای تأمل لینک کردم
یکشنبه 24 بهمن 1389 08:30 ق.ظ
خاورمیانه جدید اسلامی است. این حرف بزرگی بود که فقط با اتفاق افتادنش باور کردیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :