تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - اکبر گنجی کیست؟ (قسمت سوم)
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری
دوشنبه 19 بهمن 1388 :: نویسنده : روح الله اژدری

    اکبر گنجی و همجنس گرایی

اکبر گنجی که دارای تفکر محض لیبرالیستی است ، براساس همین مبانی لیبرالیستی از مظاهر فساد و تباهی انسان که توسط انسان انجام میپذیرد دفاع می نماید و این عمل غیر انسانی و کثیف را که حتی در میان حیوانات دیده نمی شود به عنوان یک رفتار انسانی به رسمیت شناخته و از آن دفاع میکند . وی در مقاله ای به نام (( همجنس گرایی اقلیتی ناحق وفاقد حقوق)) كه مستقیما در پاسخ به آرای «محسن كدیور» درباره عدم جواز عقلی و شرعی همجنس‌گرایی در روشنفكری دینی نوشته شده پس از ذكر آرای او می‌نویسد:

((كدیور می‌گوید مجازات شدید هم‌جنس‌گرایان از احكام ثابت و دائمی شرعی است. ملاك و معیار تمایز احكام موقت از دائمی چیست تا بر اساس آن ملاك گفته شود مسأله‌ای جزو احكام دائمی اسلام است؟كدیور می‌گوید مسلمانی مطلقاً با هم‌جنس‌گرایی نمی‌سازد. ملاك و معیار مسلمانی چیست تا بر مبنای آن ملاك بفهیمم چه چیز با مسلمانی سازگار است و چه چیز ناسازگار؟………
كدیور هم‌جنس‌گرایی را امری غیرعقلانی، غیرانسانی، انحراف از مسیر صحیح بشری و تأسف بار به شمار می‌آورد. اما هیچ دلیلی برای موجه كردن مدعای خود ارائه نمی‌كند. پرسش این است: مسیر صحیح بشری چیست؟ مگر فقط یك راه صحیح وجود دارد كه بشریت باید آن را طی كند؟ آیا نفی پلورالیسم و قبول انحصار گرایی معرفتی و اجتماعی لازمه‌ی منطقی این مدعا نیست؟
تا آن‌جا كه من می‌فهمم، هر رفتاری كه از آدمیان سر می‌زند (خوب و بد) عملی انسانی است؛ نه غیرانسانی یا حیوانی. انسان همان موجودی است كه در تاریخ خود را محقق كرده (انسان واقعی مطابق تعاریف پسینی( نه انسانی آرمانی كه وجود خارجی ندارد (انسان خیالی مطابق تعاریف پیشینی( .........هم‌جنس‌گرایی همان قدر انسانی است كه ناهم‌جنس‌گرایی. عدالت‌ورزی همان قدر انسانی است كه ظلم و بیداد. با این تفاوت كه عدالت از نظر اخلاقی فضیلت است و ظلم رذیلت.))17

اکبر گنجی و جنبش سبز

  اکبر گنجی که بعد آزادی از زندان به دامن غرب  همان آبشخور فکری خود  پناه برده است یکی از سران گرداننده انقلاب مخملی در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم بوده است وی که فبلا با نوشتن مانفیست جمهوری خواهی اهداف و راه  اصلی جنبش سبز را ترسیم کرده بود با آغاز انتخابات ریاست جمهوری تلاشهای وسیعی را در عرصه مطبوعات و رسانه های ماهوارهای برای زیر سئوال بردن انتخابات در ایران انجام داد. این اعمال برای ایجاد جو روانی و زمینه سازی برای اغتشاشات و ناآرامی ها بعد از انتخابات بود. وقتی با اقدامات غیرقانونی و ساختارشکنانه بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری فضا ملتهب گردیده و اغتشاشات آغاز گردید افرادی مثل اکبر کنجی تلاش نمودند تا از این آب گل آلود ماهی بگیرند لذا اقداماتی را در خارج از کشور در جهت هدایت و حمایت از جنبش سبز انجام دادند.

تحصن در برابر مقر سازمان ملل: اولین اقدام در این زمینه که با پشتوانه رسانه‌ای قوی توسط حامیان صهیونیستی همراه بود, تحصن در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک بود. این اقدام توسط عنصر معلوم الحالی چون اکبر گنجی - که پیش از این با نفی الهی بودن قرآن کریم تا مرز ارتداد پیش رفته است - مدیریت شد. به دعوت اکبر گنجی از روز چهارشنبه ۳۱ تیر تا ۲ مرداد ماه (۲۲ تا ۲۴ جولای)، تعدای از ضد انقلابیون فراری   در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به اعتصاب غذا دست زدند.

در فراخوان مشترک اکبر گنجی و 26 شخصیت ضد انقلاب دیگر که در تاریخ 21/4/88 صادر شده، آمده است:

 ((مردم شریف ایران با حضور گسترده خود در انتخابات ۲۲ خرداد نشان دادند که علی رغم نقایص اساسی نظام انتخاباتی در ایران ترجیح می دهند که سرنوشت خود را به شیوه های مسالمت آمیز و دموکراتیک تغییر دهند. متأسفانه دولت حاکم بر ایران حق مشارکت مؤثر شهروندان ایرانی را در تعیین سرنوشت شان پاس نداشت و با تقلبی گسترده این حق اساسی مردم ایران را به نحو گسترده نقض کرد، و آشکارا علیه مردم خود دست به کودتا زد.

و تأسف بیشتر آنکه دولت برآمده از کودتا در برابر موج اعتراضات گسترده اما آرام و صلح جویانه مردم نسبت به نقض آشکار حقوق اساسی شان دست به سرکوبی بسیار خشونت آمیز و بی‌رحمانه زده است و شمار زیادی از فعالان سیاسی، روشنفکران، روزنامه نگاران، و مردم عادی در خیابانها را بر خلاف رویه های قانونی بازداشت و راهی سلولهای انفرادی کرده است، و بنا به اطلاعات موثق آنها را تحت انواع فشارهای شدید روحی و جسمانی قرار می دهد تا به جرائم ناکرده اعتراف کنند.

ما امضاکنندگان این نامه برای اعلام پشتیبانی از جنبش سبز مردم ایران، محکوم کردن تقلب گسترده درانتخابات، سرکوب بی رحمانه اعتراضات مردمی، و بازداشت غیرقانونی صدها شهروند و فعال سیاسی و اجتماعی در ایران به مدّت سه روز از ۳۱ تیر تا ۲ مرداد ماه (۲۲ تا ۲۴ جولای) در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک دست به اعتصاب غذا خواهیم زد تا صدای مظلومیت مردم شریف ایران زمین را به گوش جهانیان برسانیم، و از اعضای مسؤول جامعه جهانی بخواهیم که مصرانه و بجدّ از دولت جمهوری اسلامی بخواهند که تمامی بازداشت شدگان را بسرعت و بدون هیچ قید و شرطی آزاد نمایند. با توجه به وضعیت نگران کننده ی در معرض خطر بودن جان و سلامتی بازداشت شدگان اخیر، خواستار دیدار نماینده ی دبیر کل سازمان ملل متحد با بازداشت شدگان و آزادی فوری نامبردگان هستیم.)) 18

در پایان از ایرانیان مقیم آمریکا خواسته شده بود تا به این تجمع بپیوندند.

 اکبر گنجی همچنین در گفتگو با رادیو فردا درباره اهداف برگزاری اعتصاب غذا در مقابل سازمان ملل متحد گفت:

((ما برای اینکه صدای اعتراض مردم ایران و زندانی‌ها را به گوش جهان برسانیم، تصمیم گرفتیم یک اعتصاب غذای سه روزه در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار کنیم. خواست اصلی ما محکوم کردن سرکوب ها، بازداشت‌ها و شکنجه در ایران است و خواستار آزادی سریع تمامی بازداشت شده‌ها و تمام زندانیان سیاسی- عقیدتی هستیم.)) 19

پس از انتشار خبر تجمع، موجی از فعالیت رسانه‌ای برای بزرگنمایی این تجمع چندین نفره صورت گرفت و تلاش شد تمامی مخالفین از بازیگران و خوانندگان فاسد رژیم پهلوی تا ضد انقلابیون به نام, و حتی روشنفکران وابسته و قلم بدستان دیروز روزنامه‌های زنجیره‌ای که امروز به دامن غرب پناهنده شده‌اند را در جبهه‌ای واحدگردهم آورده و بر علیه نظام اسلامی و رای 40 میلیونی ملت متحد سازند.

"گوگوش" خواننده فاسد دوران پهلوی،  "ابی" خواننده منحرف، "شهره آغداشلو" بازیگر فاسد، "فرامرز اصلانی" خواننده و آهنگساز، "شهیار قنبری" شاعر و ترانه سرا، " شیرین عبادی"، "سیمین بهبهانی"، "اسماعیل خویی"، "داریوش اقبالی"؛ "رضا براهنی", "رضا فانی"، "عبدالعلی رضایی"، "بنا عزیزی"، "شیرین نشاط"، "فرامز اصلانی"، و ... عناصر معلوم الحال دیگری بودند که در این مراسم حاضر شده و حمایت خود را از این جمع چندین نفره اعلام کردند.

نکته قابل توجه در مورد این تجمع اینکه در حالی که میلیونها ایران در آمریکا زندگی می‌کنند و علی‌رغم تبلیغات و اطلاع‌رسانی وسیعی که توسط رسانه‌های آمریکایی از این تجمع صورت گرفته بود، تنها تعداد معدودی که آمار آنها از چند ده نفر تجاوز نمی‌کرد، آن هم بطور پراکنده در مراسم حضور یافتند

- نامه به کمیساریای عالی حقوق بشر: یکی دیگر اقدامات اکبر گنجی نوشتن نامه ای خطاب به خانم "ناوانتم پیلی" کمیساریای عالی حقوق بشر" سازمان ملل متحد است که مملو از اتهامات ناروا علیه مسئولین نظام اسلامی است و نشان از آن دارد که اکبر گنجی وسایر تنظیم کنندگان آن دلی سرشار از کینه نسبت به جمهوری اسلامی داشته و بطور کامل در خدمت بیگانگان و دشمنان انقلاب اسلامی قرار گرفته‌اند.

در بخشی از این نامه(19/5/88) که در حالتی فراخوان از ایرانیان سراسر جهان خواسته شده است تا پای آن را امضا نمایند, آمده است:

((این رژیمی است که به طور سازمان یافته مخالفان و منتقدان را بازداشت و در سلول های انفرادی سپاه پاسداران، وزرات اطلاعات، نیروی انتظامی، حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه، سازمان زندانها و بسیج شکنجه می کند. این رژیمی است که زنان را به دلیل درخواست برابری حقوقی با مردان بازداشت و مجبور به اعتراف به جرائم ناکرده می‌کند. این رژیمی است که نقض نهادینه و گسترده ی حقوق همه ی اقشار از جمله ی کارگران، دانشجویان، معلمان، جوانان و هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران را به اعمال جاری دولت تبدیل کرده است.  این رژیمی است که به باور میلیون ها ایرانی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری رأی مردم را ربود، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد، دهها تن را به شهادت رساند، هزاران تن را بازداشت و در سلول های انفرادی تحت فشارهای جسمی و روانی قرار داده است که به مرگ برخی از زندانیان منجر شده است.))20

.

نویسندگان وابسته و وطن فروش در ادامه جهت وارد ساختن فشارهای بین المللی به جمهوری اسلامی, خواستار جلوگیری از ورود رئیس جمهوری ایران زمین به نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان در سپتامبر پیش رو(شهریور 1388) می شود. این خائنین به وطن، کار را به آنجا می‌رساند که حتی جلوتر از رژیم صهیونیستی خواستار معرفی سران نظام اسلامی به عنوان "جنایت کار" شده و دستگیری و بازداشت رئیس جمهوری 5/24 میلیونی ملت ایران را از دشمنان وطن خواستار می‌گردند. در این باره در متن این نامه آمده است:

((ما از شما درخواست می کنیم  تا پرونده ی نقض برنامه ریزی شده و گسترده ی حقوق اساسی مردم ایران را به شورای امنیت بسپارید  تا شورا  پرونده ی سران رژیم  را به عنوان “جنایت علیه بشریت” تصویب کرده و به دادگاه بین المللی کیفری ارسال نماید. مطابق قانون اساسی ایران، رئیس جمهور شخص دوم کشور و مجری قانون اساسی است. احمدی نژاد در سرکوب مردم ایران نقش مستقیم داشته و دارد. به همین دلیل، ما درخواست می کنیم تا محمود احمدی نژاد،  و دیگر افرادی را که در سرکوب مردم نقش مستقیم داشته و دارند، به محض خروج از ایران بازداشت و به دست عدالت بسپارید.)) 21

اکبر گنجی که این بار هم نقش محوری در این اقدام تبلیغی را برعهده دارد در گفتگو با خبرنگار دویچه‌وله درباره چگونگی تنظیم این نامه می‌گوید:

 ((پس از موفقیت برنامه‌جمعی اعتصاب غذا مقابل سازمان ملل، دوستان قرار گذاشتند فعالیت‌های جمعی دیگری در این راستا داشته باشیم تا همه ایرانیان بتوانند با تنوع و تکثر برای رعایت حقوق بشر در ایران تلاش کنند. این رژیم به صورت سازمان‌یافته و برنامه ریزی شده، گروه‌های اجتماعی را سرکوب می‌کند و طبق اساسنامه دیوان کیفری لاهه، سرکوب‌هایی از این دست، جنایت علیه بشریت به شمار می‌رود.)) 22

وی ناامید از به ثمر رسیدن اینگونه اقدامات خائنانه در ضربه زدن به جایگاه و اعتبار جهانی نظام اسلامی در پاسخ به این سوال خبرنگار که "وقتی منافع سیاسی و اقتصادی بسیاری کشورها ایجاب می‌کند که کاری به دولت ایران نداشته باشند، چه چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای برای این فعالیت‌ها می‌توان متصور شد؟" می‌گوید:

((ما در دنیای تراژیکی زندگی می‌کنیم که عدالت در آن به خصوص در روابط بین‌الملل وضع نامناسبی دارد. اما این‌که عدالت به امری واقعی در روابط بین‌المللی تبدیل نشده، باعث نمی‌شود ما خواست عدالت را کنار بگذاریم.)) 23

نامه به دبیرکل سازمان ملل: آخر نمونه از این دست اقدامات وطن فروشان بی‌خانمانی که زندگی در غرب را به بهای خیانت به ملت برگزیده‌اند, نوشتن نامه‌ای تکراری این بار به آقای "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل بود. این نامه  بعد از یک ماه لابی‌گری و دریوزگی، به امضای تعدادی از اساتید دانشگاههای آمریکا و اروپا رسیده است و این در حالی است که اغلب آنها اطلاعات صحیحی از وضعیت سیاسی کشور ایران نداشته و اذهان آنها با اخبار نادرست منتقل شده توسط افرادی منحرفی چون اکبرگنجی و محسن سازگارا شکل گرفته است.

گنجی در این نامه  خواسته‌های 6 گانه خود از دبیرکل سازمان ملل را بیان می‌دارد. این خواسته ها که نشان از ماهیت وطن فروشانه گنجی دارد, عباراتی است که حتی از زبان بسیاری از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی نیز بطور رسمی بیان نگردیده است. اینکه چطور چنین درخواست‌هایی از زبان یکی از فعالان جبهه دوم خرداد بیان می‌شود و واکنشی از سوی سران این جریان مشاهده نمی‌شود, به خوبی حکایت از اغراض پنهان سران کودتای سبز دارد. این خواسته‌ها به شرح زیر است:

«۱- تشکیل یک کمیته بین المللی حقیقت یاب به منظور بررسی فرآیند رأی گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج موارد تقلب و دستکاری در آرای مردم.

۲- اعمال فشار به دولت ایران جهت ابطال انتخابات تقلبی و برگزاری انتخابات آزاد،رقابتی و منصفانه زیر نظر سازمان ملل متحد.

۳- اعمال فشار به دولت ایران جهت آزادی کلیه زندانیان اعتراض های اخیر.

۴- اعمال فشار به دولت ایران جهت رفع توقیف از رسانه های تعطیل شده در روزهای اخیر، و به رسمیت شناختن حق مردم ایران در زمینه آزادی اظهار نظر و اعتراض مسالمت آمیز به نتایج انتخابات اخیر.

۵- اعمال فشار به دولت ایران جهت ممانعت از هرگونه سرکوب و اعمال خشونت علیه مردم ایران.

۶- به رسمیت نشناختن دولت کودتایی احمدی نژاد و عدم همکاری با آن از سوی تمامی دولت ها و مجامع بین‌المللی.» 24

 

اکبر گنجی درپی سلسله اقدامات خائنانه خود همراه با افردی همچون محسن کدیور- عطاء الله مهاجرانی -  اقدام به صدور بیانیه مشترک نمودند و خود را اعضاء اتاق فکر جنبش سبز معرفی کردند این یعنی اینکه  مبانی فکری جنبش سبز را آنان تعیین میکنند. البته چند روز بعد از صدور این بیانیه ، انکار امام زمان(عج) و نفی معصومیت ائمه (ع) توسط گنجی در مصاحبه با شبکه امریکایی بی بی سی موجب رسوایی هرچه بیشتر این جریان گردید. این انکار نشان میدهد که این جمع که خود را اعضای اتاق فکر جنبش سبز میدانند چقدر به مبانی دینی واصول اساسی اسلام اعتقاد دارند.

    اکبرگنجی که ً اظهاراتش علیه مهدویت موجب رسوایی هرچه بیشتر جنبش سبز گردید . با انتشار مقاله‌ای در وب سایت بی‌بی‌سی ادعاهای بی‌پایه‌ای را علیه حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد. وی در این یادداشت اهانت‌آمیز، با تفسیر به رأی و تأویل‌های غیرعلمی و غیرمنطقی از بیانات امام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خمینی(ره) به زعم خود تطورات اندیشه‌ای ایشان را مورد بررسی قرار داده و با اعلام مرگ خدا(!) ادعا کرده: آیت‌الله خمینی دولت را جانشین خدا کرد.
گنجی در این یادداشت ضمن رد هر گونه نسبت بین امام خمینی(ره) و فرقه سبز، تصریح کرده:

(( آیت‌الله خمینی که ولایت فقیه را تئوریزه می‌کرد، مقتدای فقهای سنتی است. آیت‌الله خمینی که ولایت مطلقه فقیه را تئوریزه و آن را به خدای جدید تبدیل ساخت، مطلوب پیروان و مریدان آیت‌الله علی خامنه‌ای است و این دو آیت‌الله تنها نمی‌توانند الگوی جنبش سبز باشند 25((

17-     http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8704070448 خبر گزاری فارس نیوز

18-  "بیانیه اعلام و دعوت به اعتصاب غذا در برابر سازمان ملل"، سایت اکبرگنجی، 21/4/88

  19-بهروز کارونی، گفتگو با اکبر گنجی، سایت رادیو فردا، 20/4/88.

20- فراخوان به مجازات آمران سرکوب و مصاحبه های مرتبط"، سایت اکبر گنجی، 19/5/88.

21- فراخوان به مجازات آمران سرکوب و مصاحبه های مرتبط"، سایت اکبر گنجی، 19/5/88.

22- مصاحبه با دویچه وله: فراخوان به مجازات آمران سرکوب"،      .www.dw-world.de

23- مصاحبه با دویچه وله: فراخوان به مجازات آمران سرکوب"، .www.dw-world.de

24-"متن کامل نامه اکبر گنجی به بان کی مون (۲۰۰۹) سایت اکبر گنجی, 21/5/88.

             25- http://www.khabaronline.ir/news-39096.aspx سایت خبر انلاین

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : اکبر گنجی کیست ؟، جنبش سبز،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:51 ق.ظ

Truly all kinds of very good tips.
how to get viagra online uk online pharmacy viagra rx online usa viagra online viagr buy herbal viagra cheap sildenafil tablets pharmacy viagra online buy viagra paypal cheap generic viagra pills online
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:21 ق.ظ

You actually reported this well.
we choice free trial of cialis warnings for cialis cialis 5 mg comprar cialis 10 espa241a order cialis from india cialis farmacias guadalajara 200 cialis coupon preis cialis 20mg schweiz buy generic cialis prices on cialis 10 mg
دوشنبه 1 آبان 1396 01:29 ق.ظ
با تشکر از مطلب خوبتون
سه شنبه 11 آبان 1389 09:56 ق.ظ
اجركم عند الله
خیلی دنبال اطلاعات در این باره میگشتم
عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :