تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - محسن مخملباف کیست؟ (قسمت دوم)
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری

محسن مخملباف که بقول دخترش شش ماه بعد از انقلاب سیاست را رها کرده و به کار های هنری پرداخته است یکباره در دوران انتخابات ریاست جمهوری دهم وارد عرصه سیاست شد و به طرفداری از میرحسین موسوی پرداخت و مسئولیت ستاد این کاندیدا را در اروپا به عهده گرفت .ورود وی بعد سالها به عرصه سیاسی برای بسیاری عجیب به نظر میرسد و ماموریتی خاص را برای ایشان در ذهن متبادر میکند. وی از جمله افراد خارج نشینی است که با تمام تلاش برای برهم زدن نظم حاکم بر انتخابات ریاست جمهوری فعالیت کردند تا زمینه را برای یک براندازی خاموش آماده نمایند. بعد از انتخابات ، اغتشاشات که پروژه بعدی این جریان بود رقم خورد و در بستر این خشونت ها افرادی مثل مخملباف فعالیت هایی را در سطح بین المللی برای جلب حمایت سایر کشور ها و سازمانهای بین المللی انجام دادند. محسن مخملباف درمصاحبه ای با دخترش حنا بعداز انتخابات ریاست جمهور ی به کالبد شکافی جنبش سبز پرداخته وبا اشاره به باطن سکولاریستی جنبش سبز میگوید:

      )) اسلام سیاسی را نمی خواهد، ضد دین نیست، اما ضد قدرت سیاسی ملاهاست)) 2در این مصاحبه وی تلاش کرده است جنبش ساز را جنبشی مردمی معرفی کرده و نظام را در مقابل مردم قرار دهدومردم را به زعم خود مخالف ولایت فقیه معرفی کند. وی در این مصاحبه به ترکیب ساختاری جنبش سبز اشاره نموده که هر تکه از ان هدافی را دنبال میکنند و در واقع همان ترکیب فتنه گران اموی عصر حضرت علی (ع) است:

((در همین جنبش سبز كسانی هستند كه می گویند فقط احمدی نژاد برود. كسانی هستند كه می خواهند موسوی را به جای او بیاورند. كسانی می خواهند خامنه ای را بردارند و كسانی هستند كه می خواهند نظام را تغییر دهند. و همه هم به راستی از جنبش سبز به تكان در آمده اند. جبهه جنبش سبز كه خود حاوی جنبش های دیگری چون جنبش دانشجویی، جنبش زنان و جنبش اصلاحات و غیره است از نظر آرمانی نیز صاحب طیف گسترده ای از خواسته هاست. از طرفی هر نوع تعیین آرمان، محدود كردن گستردگی این طیف و اسباب ریزش جنبش سبز است. و از طرفی دیگر تنوع اهداف از هدفمندی موثر جنبش می كاهد))3

وی در مصاحبه با دخترش یکی از راههای جنبش سبز رادر صورت عدم موفقیت  رادکالیزم و بطور اشکار راهبرد تروریستی را معرفی کرده است.:

))- بخشی از جنبش دست به اسلحه می برند. جوان ها. زخم خورده ها. (رادیكالیزم كور) این گروه خواهند گفت كه نقدی و رادان و مرتضوی را باید كشت. در ماه های آتی شاید عده ای به كردستان بروند، در جست و جوی اسلحه. و یك جنبش رادیكالیزم زیرزمینی ایجاد خواهد شد. باید گفت متاسفانه. اما این بسیار محتمل است))4

محسن مخملباف بعد از انتخابات ریاست جمهور ی به پاس زحماتی که در راستای ایراد اتهام نقض حقوق بشر به نظام جمهوری اسلامی کشیده بود از طرف اربابان خود مورد تقدیر قرار گرفت و برنده ( جایزه بزرگ فستیوال حقوق بشر"نورنبرگ) گردید . وی در یک اقدام همسو با اربابانش این جایزه را به مهدی کروبی تقدیم کرد که  شاید این جایزه برای خود کروبی بود و مخملباف نقش واسطه را بازی کرد.

 

 

مخملباف در یک اقدام ذلیلانه ودر جهت حمایت امریکا از جنبش سبز با زیر پا نهادن غیرت و عزت ایرانی و با فراموشی صد ها  جنایت ریز ودرشت امریکا برعلیه ملت ایران در نامه ای به اوباما از جانب ملت ایران درخصوص 13 ابان و تسخیر لانه جاسوسی امریکا از امریکائیان عذر خواهی کرد.وی که نماینده هیچ یک از مردم ایران عزیز نیست چگونه به خود اجازه میدهد از تسجیر لانه جاسوسی عذر خواهی کند در حالی که حضرت امام خمینی آن را انقلاب دوم خوانده است.

(( آقای اوبامای عزیز
خودمان و شما را به راه ماندلا دعوت می کنم که وقتی پس از سال ها شکنجه از زندان آزاد شد گفت: "نمی توانم فراموش کنم اما می توانم ببخشم."

ما ایرانی ها نشان داده ایم آنچه را طی 56 سال به سبب کودتای آمریکایی ها بر ما گذشت نتوانسته ایم به راحتی فراموش کنیم.چرا که در این 56 سال لااقل سه نسل از ایرانی ها به جای تجربه دمکراسی و آزادی در گیر تبعات استبدادی آن کودتا در دوران شاه و عکس العمل به آن کودتا در پس از انقلاب بوده اند. اما اکنون پس از تجربه ای دردناک و در عین حال آموزنده به آن جا رسیده ایم که بتوانیم شما را ببخشیم.

از سویی درک می کنیم که حمله به سفارت امریکا و گروگانگیری کارمندان آن از سوی جوانان انقلابی ما ملت شما را عمیقا رنجانده است و فراموش کردن آن برای شما بسیار دشوار است، به سهم خود از شما عذر می خواهیم و امیدواریم که ما را ببخشید.

ما پیشنهاد می کنیم ایرانی ها و امریکایی ها به جای تصحیح گذشته، روابط امروزمان را به خاطره آینده تصحیح کنیم. ما به شما پیشنهاد می کنیم روز 13 آبان را به عنوان روز دوستی ملت های ایران و آمریکااعلام کنیم.چرا که اکنون دست های مردم ایران و آمریکا برای فشردن همدیگر بیش از هر زمان به سوی یکدیگر دراز شده اند و برای خلع سلاح جهان از خطر بمب اتمی و مبارزه با تروریزم و استبداد بیش از هر زمان به یاری یکدیگر نیازمندند((.5
محسن مخملباف 18/10/2009»

نامه‌نگاری مخملباف به عنوان نماینده‌ی خودخوانده‌ی ایران با رئیس جمهور آمریکا - که هیچ واکنشی را بر نینگیخت - نشان می‌دهد که او هنوز هم در موردخود دچار توهم است.  تصور می‌کند که می‌تواند با کارهای هیجان‌انگیز و پر سر و صدا دنیا را تغییر دهد. البته تکلیف آمریکا با نظام اسلامی روشن است و حضور سازمانها و مراکز امنیتی آمریکا در پشت پرده عملکردهای جنبش سبز به وضوح روشن و اشکار است و این گونه نامه نگاریها بازی سیاسی و ناشی از خود بزرگ بینی امثال مخملباف می باشد.

نامه مخملباف چنان ذلیلانه نگاشته شده است که داد بعضی از سران اصلاحات و جنبش سبزی ها راهم در آورد. محسن میر دامادی که در جریان اغتشاشات بعد از انتخابات دستگیر ودر زندان بسر میبرد و خود از دانشجویان تسخیرکننده سفارت آمریکابود بیانیه ای را صادر کرد و به این عملکرد مخملباف اعتراض نمود.  وی در بیانیه خود نوشت:

((روز سیزده آبان 1358 یكی از سر فصل های مهم تاریخ سیاسی ایران است. به تعبیر امام خمینی(ره) آن رویداد سر آغاز انقلاب دوم در كشور ماست. از این رو فهم درست آن بخصوص سی سال بعد از آن واقعه، حاوی درسهای فراوان تاریخی و راه گشایی برای عبور از پیچیدگی های سیاسی امروز است.

تسخیر سفارت امریكا به وسیله دانشجویان مسلمان پیرو خط امام باید با شناخت شرایط زمانی و تاریخی خود، هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. توصیف و تحلیل آن واقعه بر پایه شرایط امروز و بدون توجه به واقعیات آن زمان به همان اندازه اشتباه است كه بخواهیم در باب مسائل امروز جامعه بر مبنای شرایط و معیارهای آن روز و آن زمان قضاوت كنیم...))6

این گونه نامه نگاریها ناشی از وابستگی بعضی سران به هسته های قدرات جهانی مثل امریکا و انگلیس است و آنان یک نگاه خارجی به تحولات ایران دارند و در واقع خواست بیکانگان را مبنای تحولات درون کشور قرار داده و  خواست مردم را بر نمی تابند.

مخمل باف در راستای پیشبر اهداف جنبش خائنانه سبز خواستار تشدید تحریمها برعلیه ایران شد  ، مخمل باف که در مهمانی ناهار موسسه كارنگی یکی از موسسات پژوهش مخملی که طراح انقلاب مخملی در سایر کشور هاست  با حضور عده ای از عناصر ضد انقلاب ایرانی و آمریكایی شركت كرد و طی سخنانی خواستار تشدید تحریم های آمریكا علیه ایران شد. وی در این جلسه  گفت:

(( سران مخالفان حكومت از تلاش های آمریكا برای مهار تمایلات هسته ای ایران پشتیبانی می كنند. مطمئنا مذاكره بهتر از جنگ است اما آیا آمریكا می تواند مذاكره بدون نتیجه را ادامه دهد؟ تحریم ها علیه دولت ایران ضروری است به شرط اینكه به سرعت اعمال شود در غیر این صورت تاثیری نخواهند داشت.))7
وی با تشكر از حمایت های اوباما از آشوبگران گفت:

(( این میزان حمایت واشنگتن كافی نیست و ما قطعا از اوباما می خواهیم از ما حمایت كند))8

(( رئیس جمهور آمریكا باید مخالفان را به رسمیت بشناسد. آنها مخالف برنامه هسته ای هستند و نسبت به رفتارهایی نظیر اشغال سفارت آمریكا و گروگانگیری در سال 1358 عذرخواهی كرده اند.))9


منابع:

1-     نهج البلاغه – ترجمه محمد دشتی – ص357 حکمت 184

2-مصاحبه محسن مخملباف با دخترش حنا (  http://www.tehranlondon.com)

3-همان

4- همان

5 -http://irna-emrooz.blogfa.com/post-353.aspx

 

6-http://www.iranamerica.com/forum/showthread.php?p=40395

 

7- روزنامه کیهان 1/9/88

8-همان

9- همان

 

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : محسن مخملباف کیست،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :