تبلیغات
جنگ نرم= جهاد نرم - جان از نگاه جانان
جنگ نرم= جهاد نرم
همراه با امام ،شهداء و رهبری
چهارشنبه 10 خرداد 1391 :: نویسنده : روح الله اژدری


روح ا... اژدری

رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با شناختی که از مقام معظم رهبری داشته اند ایشان را از معتمدین خود قرار داده و دربسیاری از امور انقلاب ایشان رامنصوب و نماینده خودگردانیده اند. حسن سابقه ، شایستگی در علم وعمل ، قدرت مدیریت و رهبری ، ایثارگری و تعهد ایشان به اسلام ناب محمدی از جمله ویژگی های شخصیتی مقام معظم رهبری است که در برهه های تاریخی  انقلاب مورد وثوق کامل حضرت امام خمینی (ره) قرار داشته اند. مقام معظم رهبری از شاگردان فکری و علمی حضرت امام خمینی بوده اند و در محضر آن امام شریف بسیار کسب فیض نموده و بهره ها بردند و همین موجب اعتماد حضرت امام نسبت به ایشان بوده تا جایی که در خصوص مقام معظم رهبری فرمودند:

«من آقای خامنه ای را بزرگ کردم» (1)

مقام علمی و استدلالی و توانایی در سخن وری مقام معظم رهبری نیز موجب می شود بعد از شهادت شهید مرتضی مطهری پیشنهاد نمایند تا مقام معظم رهبری به جای ایشان به دانشگاه بروند و جای خالی شهید مطهری را پر نمایند.«البته باید اشخاصی هم که گوینده هستند بیایند در دانشگاه و من پیشنهاد میکنم که آقای سیدعلی آقا بیاید. خامنه ای ، شما ممکن است که بروید پیش ایشان. از قول من بگویید ایشان بیاید به جای آقای مطهری . بسیار خوب است ایشان، فهیم است. می تواند صحبت کند. می تواند حرف بزند» (2)

«اشخاصی که می توانند در اینجا بیایند حرف بزنند بروید پیدایشان کنید. بردارید بروید دعوتشان کنید به دانشگاه ننشینید که من تعیین کنم. البته من آسیدعلی آقا را صالح میدانم برای این کار»(3)

با توجه به سابقه تبعید مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان در ایام مبارزات قبل از انقلاب و پیوند و مراودات خوب ایشان با مردم استان حضرت امام خمینی ایشان را پیام رسان انقلاب اسلامی به منطقه محروم آن استان نمودند:

بسم ا... الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت  الاسلام آقای سیدعلی آقا خامنه ای دامت افاضاته

در طول پنجاه سال رژیم سفاک پهلوی همیشه برادران و خواهران منطقه سیستان وبلوچستان مورد ظلم و جور بوده اند . لذا جنابعالی به آن منطقه رفته و به خواسته های اهالی محترم آن مناطق رسیدگی نمایید و انتظارات مردم دلیر آن دیار را برای اینجانب و اولیای امور گزارش دهید. خداوند به شما و اهالی شجاع آن مناطق توفیق عنایت فرماید، ضمناً انقلاب اسلامی ایران را که به خواست های آنان جواب مثبت کرده است، توضیح داده و آنان را به شرکت در رفراندوم تشویق بنمایید» (4)

والسلام علیکم

روح ا... موسوی خمینی 11/1/58

درابتدای انقلاب به دلیل فرو پاشیدگی نظام شاهنشاهی و به طبع آن تضعیف ارتش به دلیل وابستگی به نظام پهلوی و همچنین ضعف سایرنهاد امنیتی که میبایست امنیت داخلی و مرزی کشور را تامین میکردند شورای عالی دفاع ملی تشکیل می شود که حضرت امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری را به عنوان نماینده و مشاور خود در این شورا انتخاب می نمایند.

بسم ا... الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای حاج سیدعلی
خامنه  ای دامه افاضاته

برای تشکیل شورای عالی دفاع ملی بر مبنای اصل یکصد و ده قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جنابعالی به عنوان مشاور از طرف این جانب منصوب می شوید و در این موقع چون دروضع استثنایی هستیم لازم است هر هفته با بررسی کامل و با کمال دقت، رویدادهای داخلی  ادارات مختلف ارتش را برای ا ینجانب ارسال دارید. (5)

روح ا... الموسوی الخمینی 20/2/59

حضرت امام خمینی بعد از رحلت آیت ا... طالقانی و به خواست مردم تهران مقام معظم رهبری را به عنوان امام جمعه شهر تهران منصوب می نمایند که در بخشی از حکم حضرت امام آمده است:

«جنابعالی که بحمدا... به حسن سابقه موصوف و در علم و عمل شایسته هستید به امامت جمعه تهران منصوب می شوید. از خداوند متعال توفیق جنابعالی را در ارشاد و هدایت مردم خواستارم.» (6)

بعد از اعلام عدم صلاحیت سیاسی بنی صدر در مجلس شورای اسلامی که با سخنرانی و افشاگری عالمانه مقام معظم رهبری صورت پذیرفت منافقین که با بنی صدر هم پیمان بودند با ورود به مبارزه مسلحانه دست به ترور و جنایت بر علیه ملت و مسوولین تراز اول کشور زدند و در همین راستا در تاریخ 6/4/60 مقام معظم در مسجد ابوذر تهران درهنگام سخنرانی توسط منافقین کوردل مورد سوء قصد قرار گرفت و مجروح گردید. حضرت امام خمینی (ره) در پیامی که به همین مناسبت ارسال داشته اند طرفداری از خلق و مخالفت با ستمگران و دعوت کننده به صلاح و سداد را از ویژگی مقام معظم رهبری دانسته اند که دشمنان او را مورد سوء قصد قرار داده اند.

«به کسی سوء قصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین  انداز است» (7)

«دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم و خاندان حسین بن علی (ع) هستید و جرمی جز خدمت به  اسلام و کشور اسلامی ندارید و سربازی فداکار به جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی  دلسوز در صحنه انقلاب می باشید، میزان تفکر سیاسی خود و طرفداری از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. ا ینان با سوء قصد به شما عواطف میلیون ها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه دار نمودند» (8)

حضرت امام خمینی در سال های بعد از انقلاب ا سلامی به پاس شخصیت و خدمات مقام معظم رهبری در مقام ها و موقعیت های گوناگون از ایشان تجلیل نموده اند که تمام آنها در صحیفه نور موجود می باشد.

سرمایه ملت

«یک جریانی از اول نهضت و از اول انقلاب در مقابل انقلاب در کار بود. مساله اتفاقی نبود که افراد موثر را افرادی که برای این ملت سرمایه بودند . یکی بعد از دیگری یا شهید کردند یا خواستند شهید کنندو خداوند حفظ کرد. این طور نبود که من باب اتفاق یک کسی مرحوم مطهری را ترور کند یا مرحوم مفتح را یا آقای هاشمی را یا آقای خامنه ای را یا مرحوم بهشتی را، یا این وزرایی که برای اسلام هر کدام ارزشمند بودند و آن وکلایی که متعهد و مفید بودند»(9)

نعمت  الهی

«یک نعمت خدا به ما ، این (خامنه ای) است که داده» (10)

صادق و روشن بین

«ملت متعهد ... فردی شریف از سلاله پیامبران را برای خدمت به اسلام و ایران و مسلمانان و ملت برگزیدند و این مسوولیت سنگین را بر عهده کسی گذاشت که چهار سال در این مقام، صادقانه و با تعهد و روشن بینی به ملت و اسلام وا یران خدمت نموده و این ، پس از خدماتی بود که قبل و بعد از انقلاب انجام داده بود جزاه ا... خیرا» (11)

دانشمند و سازش ناپذیر با مستکبرین

«اینک به پیروی از آرای مختلف ملت عظیم الشأن و آشنایی به مقام تعهد و خدمتگزاری دانشمند محترم جناب حجت الاسلام آقای سیدعلی خامنه ای ـ ایده ا... تعالی ـ آرای ملت رابرای پس از پایان دوره کنونی تنفیذ و ایشان را به سمت ریاست جمهوری اسلامی  ایران منصوب می نمایم و از خداوند تعالی توفیق ایشان را درخدمت به اسلام و ملت و کشور اسلامی خواستارم. البته رای ملت و تنفیذ این جانب تاوقتی است که ایشان به تعهد خود و راه مستقیمی که در پیش داشته اند باقی باشند و به اسلام و احکام نورانی آن پای بند و طرفدار مظلومان و مستضعفان و محرومان و مخالفان ظالمان و ستمگران و مستکبران باشند و با هیچ ظالم مستکبری راه سازش باز نکنند که نمی کنند»(12)

خدمتگزار اسلام

«ان شاا... تعالی خداوند امثال جنابعالی را که جز خدمت به اسلام نظری ندارید در پناه خود حفظ فرماید» (13)

بازوی توانای جمهوری اسلامی

«این جانب که از سال های قبل از انقلاب با جنابعالی ارتباط داشته ام و همان ارتباط بحمدا... تعالی تاکنون باقی است. جنابعالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم».(14)

برادر خمینی

«شما را چون برادری که آشنا به مسایل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جدا جانبداری می کنید،
می دانم»(15)

خورشید انقلاب

«در بین دوستان و متعهدان به ا سلام و مبانی اسلامی، از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می بخشید» (16)

دلسوز ا سلام و انقلاب

«حضرتعالی دلسوز اسلام و انقلاب هستید» (17)

مثل او را نمی توانید پیدا کنید

«شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا، رییس جمهورها و سلاطین و امثال اینها یک نفر را مثل آقای خامنه ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بنای قلبی اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند پیدا نمی کنید» (18)

همراه خمینی

«اایشان را من سال های طولانی می شناسم و درآن زمان که اول نهضت بود ایشان وارد بود و به اطراف برای رساندن پیام ها تشریف می بردند و بعد از این هم که این انقلاب به اوج خود رسید ایشان حاضر واقعه بوده، همه جا، تا آخر و حالا هم هست» (19)

متعهد، مبارز و عالم به دین و سیاست

«خداوند متعال بر ما منت نهاد که افکار عمومی را برای انتخاب رییس جمهوری متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست هدایت فرمودکه امید است با حسن تدبیر وکمک قوای
سه گانه وپشتیبانی ملت بزرگ مشکلات یکی پس از دیگری رفع و احکام مقدس اسلام به طوردلخواه در سطح کشور اجرا گردد.» (20)

متفکر و طرفدار مستضعفان

«اینجانب به پیروی از ملت عظیم الشأن و با اطلاع از مقام و مرتبت متفکر و دانشمند محترم جناب حجت الاسلام آقا سیدعلی خامنه ای ایده ا...تعالی رای ملت را تنفید و ایشان را به سمت ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب نمودم و رای ملت مسلمان متعهد و تنفیذ آن محدود است به اینکه ایشان به همان نحو که تاکنون خدمتگزار اسلام و ملت و طرفدار قشر مستضعف و به حکم قرآن کریم «اشداء علی الکفار رحماه بینهم» بوده اند از این پس نیز به همان تعهد باقی باشند و از طریق مستقیم انسانیت و اسلام انحراف ننمایند که ان شاء ا... نمی نمایند» (21)

او کجا و روسای جمهور دیگر کجا

«این آقایانی که می گویند که زمان شاه بهتر بود، آقای خامنه ای را می گویند از شاه ظالمتر است؟ آقای خامنه ای را می گویند که اموال این ملت را در داخل و خارج دارد می چاپد و بیشتر از زمان شاه  ایشان دارد می چاپد؟ این مساله را می گویند؟
می توانند مقایسه کنند ما بین رییس جمهور فعلی ما و رییس جمهور قبل از ایشان با روسای جمهور تمام دنیا و با سلاطینی که به مال و جان مردم آن طور تعدی می کنند؟ مقایسه می شود کرد؟ من برای آنهایی که چشم و گوششان را هوای نفس بسته و مرضهای داخلی خودشان را نمی توانند ببینند این مطلب ها را می گویم . اگر می گویند این طور است خوب اعلام کنند. املاک و... عرض بکنم که کاخ ها و ویلاها و امثال اینها را اعلام کنند که ایشان این قدر تهیه کرده است یا مشغول است.» (22)

حامی توانمند ولایت فقیه

«خوشبختانه اخیرا در همین موضوع حدودولایت فقیه نویسندگان و گویندگان متعهد و آگاه به مسایل اسلامی مساله را در مجالس و روزنامه ها تا آنجا که دیدم مورد بحث قرار داده که من از تمامی آنان تشکر می کنم و امید است ائمه محترم جمعه و بویژه امثال جنابعالی که در بیان مسایل دست توانا دارید، مساله را تعقیب و در خطبه های نماز جمعه اذهان ناآگاهان را روشن وزبان دشمنان اسلام را قطع فرمایید. در خاتمه سلامت و سعادت جنابعالی را از خداوند خواستار وا مید است امثال جنابعالی در مقاصد عالیه خود پیروز و سربلند گردید» (23)

منابع

1. صحیفه نور ، جلد 15، ص 139، تاریخ 17/6/60

2. صحیفه نور، جلد 7، ص 103، تاریخ 23/3/58 سخنرانی در جمع دانشجویان

3. جلد 7، ص 106، تاریخ 23/3/58 سخنرانی در جمع دانشجویان

4. صحیفه نور، جلد 22، ص   ، تاریخ 11/1/58

5. صحیفه نور، جلد 12، ص 78، تاریخ 20/2/59

6. صحیفه نور، جلد 11، ص 245؛ تاریخ 24/10/58

7. صحیفه نور، جلد 15، ص 41، تاریخ 7/4/60

8. صحیفه نور، جلد 15، ص 41، تاریخ 7/4/60

9. صحیفه نور، جلد 15، ص 63، تاریخ 13/4/60

10. صحیفه نور، جلد 17، ص 170، تاریخ 10/11/61

11. صحیفه نور، جلد 19 ص 221 تاریخ 13/6/64 حکم تنفیذ ریاست جمهوری دور دوم

12. صحیفه نور، جلد 19، ص 222، تاریخ  13/6/64 حکم  تنفید ریاست جمهوری دور دوم

13. صحیفه نور، جلد 20، ص 171، تاریخ 16/10/66

14. صحیفه نور، جلد 20، ص 173، تاریخ 21/10/66

15. صحیفه نور، جلد 20، ص173، تاریخ 21/10/66

16. صحیفه نور، جلد 20، ص 173، تاریخ 21/10/66

17. صحیفه نور، جلد 21، ص 102، تاریخ 4/12/67

18. صحیفه نور، جلد 17، ص 170، تاریخ 10/11/61

19. صحیفه نور، جلد 17، ص 170، تاریخ 10/11/61

20. صحیفه نور، جلد 15، ص 179، تاریخ 17/7/60

21. صحیفه نور، جلد 15، ص 180، تاریخ 17/7/60 تنفیذ حکم ریاست جمهوری

22. صحیفه نور، جلد 16، ص 90، تاریخ 1/1/61

23. صحیفه نور، جلد 20، ص 173، تاریخ 21/10/66

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 15 شهریور 1389 02:56 ب.ظ
مژده ساخت انجمن جوانان قشقایی در سطح نت(حتما سر بزنید)
http://qashqaie.mihanblog.com/post/106
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

این ویلاگ مروج ومدافع تفکر اصولگرای پایبند به اسلام ناب، امام ، شهدا، و مقام معظم رهبری است. واز اصول اسلام، انقلاب،آرمان شهدا،وراه امام و رهبری دفاع می نماید. وابسته به هیچ گروه یا جریان سیاسی نیست . ( استفاده از مقالات با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است )
مدیر وبلاگ : روح الله اژدری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :